Poradce chovu

pro plemeno ANGLICKÝ SETR

Ing. LUCIE STUDÝNKOVÁ
Brambory 9
286 01 Čáslav
Tel: +420 737 413 598
e-mail: as.mskao[zavinac]mskao.cz
www: CHS Davaroni
   

PŘEDSTAVENÍ PORADCE CHOVU

as-pchDo anglických setrů jsem se zamilovala už jako malá holka. Než se mi poštěstilo mít vlastního angličana, sháněla jsem různé informace, fotky, kontakty na majitele; navštěvovala jsem výstavy psů a u kruhu setrů vydržela celé posuzování. Uplynulo dlouhých sedm let, než jsem si mohla pořídit svou vlastní fenku. Brita od Cihelny k nám přišla v roce 2000 a od té doby začal kolotoč výstav, zkoušek, výcviků, sbírání praktických rad. S Brituškou jsem poprvé zkusila výstavní kruh z druhé strany výstavní pásky, kde jsme získaly krásná ocenění. Nejvíc si vážím titulu Klubový vítěz MSKAO z roku 2002. Brituška se stala zakladatelkou mojí chovatelské stanice Davaroni, kde v současné době působí její dcera a nyní také vnučka.

Protože chov psů není jen o výstavách a zkouškách, ale i o genetice a výběru vhodného chovného páru, bylo nezbytné nalézt ty správné krycí psy pro plánovaná krytí. A tak vzniklo několik moc pěkných přátelství s majiteli či chovateli anglických setrů po celém světě.

Setři mě také přivedli k myslivosti - vystudovala jsem lesní inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně, kde jsem složila Vyšší zkoušku z myslivosti. V současné době aktivně vykonávám právo myslivosti v MS Bílé Podolí, kde také působím jako tzv. laický prohlížitel zvěřiny.

Jsem čekatelem na rozhodčího z výkonu pro ZV a PZ ohařů a po splnění pár posledních podmínek bych se také ráda stala rozhodčím z exteriéru.

Setrům se aktivně a naplno věnuji bezmála 12 let a nedokážu si představit, že bych kdy byla byť na chvilku bez těchto úžasných stvoření....

From Address: