Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: Výbor klubu

Výbor klubu 05. bře 2018 09:27 #1

Dobrý den všem,
nebudu tady komentovat průběh výroční členské schůze, kynologii dělám od roku 1992 a to co se odehrálo v sobotu jsem zažil poprvé. Ale chtěl bych zde pogratulovat nově zvoleným členům výboru a popřát jim ať se jim práce daří, protože určitě nebude jednoduché vyvézt klub z této situace do normálního chodu. Já osobně jsem se složením výboru velmi spokojen a myslím si, že je to velice dobře ,, namíchané"! V osobě nové předsedkyně získává klub velice pracovitou, svědomitou a poctivou ženu. Mgr. Evu Illovou znám velice dobře a spolupracuji sní ve výboru KCHNKO Praha již druhé volební období, takže moc dobře vím co v ní klub získává. Ještě jednou všem přeji mnoho úspěchů!

Výbor klubu 05. bře 2018 15:42 #2

Jirko krasne napsane a vystizne

Výbor klubu 05. bře 2018 20:27 #3

Absolutní souhlas s panem Studýnkou.

Výbor klubu 05. bře 2018 22:32 #4

Zdravím všechny,
domů jsem se vrátil za invalidní dcerkou s pětihodinovým zpožděním. Manželka je na rehabilitačním pobytu.
Abych se vzpamatoval, musel jsem si dát panáka meruňkovice, ne, nakonec dva.
Před chvílí jsem ještě procházel nový OZ. Jsem přesvědčen, že všechno proběhlo korektně a pokud bude řádně proveden zápis, je to nenapadnutelné.
Osobně se domnívám, že "kooptace" nemusela probíhat tak hekticky. Rozhodně nešlo o přátelské setkání, na které jsem se těšil.
My se k této schůzi budeme muset opakovaně vracet. V naší komunitě je příliš mnoho různorodých názorů až nesmiřitelných (stačí si přečíst některá témata ve fóru). Minulost jasně ukazuje, že tudy cesta nevede. Obrovský všeobjímající klub je chiméra. Nic na tom nezmění, ani když výbor bude šlapat jak hodinky.
Potřebujeme konfrontaci zájmových skupin nahradit vzájemně výhodnou spoluprací. Fakt to dlouhou dobu nosím v hlavě. Jen tak se můžeme těšit na přátelská setkání a ne na to, čeho jsme byli svědky.
Situace v klubu nikoho nemůže bavit, snad jen psychopata.
Pokud si schůzi zpětně přehrávám, narážím na dvě protichůdná tvrzení o oprávněnosti minulého výboru. Požádám kontrolní komisi, aby legitimnost výboru ověřila. Někdo nás chtěl uvést v omyl - padni komu padni. Budu požadovat omluvu členské schůzi.
Měl bych končit optimisticky....
Členům nově zvoleného výboru a kontrolní komisi přeji dobré a kamarádské vztahy bez podrazů. Jde to pak líp.

Ing. Aleš Pernica, z Hradiska Rájce, člen klubů anglických ohařů od roku 1985 (moje láska irský setr)

Výbor klubu 06. bře 2018 07:05 #5

Dobrý den všem,
děkuji Jirkovi Studýnkovi za povzbuzení do naší práce. Za sebe vám mohu slíbit transparentní komunikaci s členy klubu. Dále chci poděkovat našim předchůdcům za dobře odvedenou práci pro klub, ve které budeme pokračovat.

Výbor klubu 06. bře 2018 10:10 #6

Dobrý den všem,

za Kontrolní komisi vám mohu slíbit, že se bude zabývat všemi podněty, které jí budou doručeny, bude s členy klubu i s Výborem klubu transparentně komunikovat a vždy bude o veškeré své činnosti informovat.
Poslední úprava: 06. bře 2018 11:01 od Olga Vránová.

Výbor klubu 06. bře 2018 11:15 #7

Dobrý den,

především bych chtěla poblahopřát nově zvoleným členům výboru a kontrolní komise, popřát jim hodně štěstí, síly a zdaru. Pevně doufám, že nyní už klub bude fungovat tak jak má a vše se ponese v přátelském duchu a hlavním cílem bude především zájem o naše čtyřnohé parťáky.

Co se týče členské schůze z mého pohledu, ano, pro většinu přítomných to byla velmi nepříjemná situace, ale myslím, že nezbytně nutná. Někteří členové věděli, že výbor nefunguje tak, jak by měl a nebylo jim to jedno, někteří členové neměli tušení, co se děje a některým to bylo jedno. Proto za sebe moc děkuji členům výboru, kteří se nebáli na tohle upozornit a na schůzi se nebáli zabojovat.

Všem nám přeji, aby jsme s našimi milovanými AO prožívali jen ty nejkrásnější chvíle, aby naši parťáci byli zdraví a byli po našem boku co nejdéle, jak jen to půjde. Úspěchy na zkouškách a výstavách už jsou jen malé bonusy a třešničky na dortu.

Výbor klubu 10. bře 2018 19:51 #8

 • Jaroslav Lízr
 • Avatar uživatele Jaroslav Lízr
Dobrý večer,dovolte mi abych zde vyjádřil také své pocity.
Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl že se stanu členem vašeho klubu jelikož jsem došel k názoru že funguje perfektně a na úrovni jemu předurčený.U nás v podkrkonoší se prostě traduje že vy moraváci jste prostě fajn lidé ,milí přátelští ohledu plni a soudržní.Ale pozor! Já jsem se asi zmýlil,však vy jste si tu moravu i s klubem nechali normálně ukrást Pražákama a to ještě jakým způsobem no o tom snad radši ani nebudu psát.To vám není hanba smést mávnutím papíru lidé kteří tomu věnovali spoustu volného času a myslím si že s láskou hlavně k pejskům protože jinak by to prostě asi nedělali .Asi není, proto že by jste to jinak nedopustili.Paní Vajdíková zde psala že to bylo nutné že klub nefungoval.Nemyslím si že mluví pravdu jediný příklad je pro mne už jenom to jaké nádherné klubové výstavy jste pořádali ,nebyl jsem nikdy na hezčích.Ono když lidé ovlivní závist,pomluvy ,intriky házení klacků pod nohy.,. a pocit méně cennosti tak to potom asi sotva může něco fungovat naplno. No a co se tyká fungování nyní tak neví ,snažím se marně domoct přihlášení na stránky ale bohužel.Tak vlastně ani pořádně nevím zda ještě úplně chci setrvat v tomto složení.Není mým úmyslem tímto někoho poučovat ,jen jsem chtěl zdělit můj názor.Děkuji Lízr

Výbor klubu 11. bře 2018 08:22 #9

A to je přesně důvod, proč se mi nechce zúčastňovat klubových schůzí. Vždy je to jak u soudu, jeden napadá druhého, několik názorů a každý to chce po svém.
Snad se novému výboru podaří ustálit chod klubu do normálu a budeme se všichni těšit na vzájemná setkání na schůzích, kde nebude jeden druhého urážet ... někteří členové to mají zřejmě jako koníček i mimo schůze.

Hodně štěstí :)
Poslední úprava: 11. bře 2018 08:30 od Eva Řezaninová Illová.

Výbor klubu 13. bře 2018 08:10 #10

Dobrý den, pane Lízr, velice Vám děkuji za pochvalu naší práce. Dovolím si totiž zmínit, že na organizaci výstavy ve Slavkově se posledních 6 let, tedy od roku 2012, spolupodílím. Nejprve pouze částečně, poslední roky v užším a užším týmu "spoluorganizátorů". Třeba v roce 2016 nás bylo asi 5 a v roce 2017, tedy v době působení výboru před poslední VČS, jsem na to byla sama s velkou pomocí Táni Bednářové, která zajistila ceny, a Karoliny Vybíralové, která mi pomohla s příjmem přihlášek, které přišly mimo DogOffice. Pokud Vás zajímají podrobnosti, velice ráda je sdělím komukoli, co taková organizace od A do Z obsahuje. A jsou to stovky hodin práce, když jste na všechno "sám". Proto si velice vážím Vaší pochvaly, protože ta práce k něčemu byla - děláme to totiž pro vás - členy a vaše psy. Souhlasím, že je to jedna z nejhezčích výstav a také se tam ráda vracím. Doufám tedy, že se nám i v letošním roce podaří udržet nastavenou kvalitu a i letos si výstavu užijete tak, jako doposud. Tým aktivních organizátorů totiž zůstává, jen letos se toho v čele ujala paní Bednářová...
Stejné je to s fungováním klubu - nemusíte se bát, že by s novým výborem nefungoval. Jsme tým a uděláme maximum pro to, aby veškeré akce byly zajištěny na "čtverku" (v tom našem kynologickém slangu). Pevně věřím, že se nám to podaří. Stejně tak uděláme maximum pro stabilizaci výboru a klubu. Nepovažuji však za důležité, jestli akce zajišťuje Čech nebo Moravák - sama jsem totiž 26 let bydlela na Moravě a před nedávnem se přestěhovala do Čech. Z mé strany se však nic nemění - britské ohaře mám stejně ráda a udělám pro ně maximum z kterékoli geografické polohy. A jsem si jistá, že my všichni.
S pozdravem,
Ing. Lucie Studýnková

Výbor klubu 14. bře 2018 04:48 #11

 • Jaroslav Lízr
 • Avatar uživatele Jaroslav Lízr
Dobrý den paní Studýnková,účelem mého příspěvku bylo pouze zdělení mého pocitu a názoru na MSKAO,tudíž jsem ani nepředpokládal že se mi dostane podrobné analýzy vaší práce za což vám moc děkuji.A dovedu si určitě představit co obnášejí ty stovky hodin práce které neodmyslitelně patří k práci v klubu za což vám, paní Bednářové a paní Vybíralové patří obrovské díky.Nezbývá mi než popřát vašemu "týmu" aby vám šla práce od ruky i v dalších letech.

Výbor klubu 14. bře 2018 14:09 #12

Dobrý den pane Lízre,
pokud váš příspěvek ohledně „jakési“ závisti, pomluv, intrik a házení klacků pod nohy byl mířen na mne, tak dovolte, abych vám pár věcí vysvětlila. Netuším, jak jste k tomuto názoru přišel, ale já nemám potřebu řešit soukromé životy lidí. Já mám svoji úžasnou rodinu, báječné děti a manžela, skvělé fenky GS, které nade vše miluji, proto na nich chovám jen pro to, abych si mohla pro sebe nechat další generaci, nepotřebuji na chovu vydělávat. Už také proto, že pro mne jsou moji psi členové rodiny, parťáci a hodně mi na jejich životě záleží. Jsem se svým životem naprosto spokojená a šťastná, takže opravdu nemám jediný důvod zabývat se pomluvami apod. jak píšete a už vůbec ne, něco někomu závidět (hlavně netuším, co bych měla závidět) a opravdu méněcenností netrpím. Co se týká klubu, jsem už psala výše v příspěvku a za tím si stojím. Ale je to můj pohled a můj názor. Nikomu nic nevnucuji, každý má právo si utvořit vlastní názor a hlavně je potřeba se na skutečnosti nedívat jednostranně.

Výbor klubu 14. bře 2018 17:14 #13

 • Jaroslav Lízr
 • Avatar uživatele Jaroslav Lízr
Vážená paní Vajdíková.musím se přiznat že jsem nepochopil vaši reakci na mé vyjadření pocitů.Nehodlám si s vámi absolutně prostřednictvím tohoto fora vyměnovat názory protože kdyby jste pořádně četla tak by jste pochopila že to jak jsem napsal že paní Vajdíková zmínila že to co se událo bylo nutné aby výbor fungoval,jsem pouze oponoval tím že si to nemyslím a jako jeden z příkladů jsem uvedl krásné klubové výstavy, takže prosím nic osobního a není třeba být vztahovačný pakliže k tomu ovšem nemáte důvod což už je potom ale pouze váš váš problém a ne můj.To je vše co jsem chtěl zdělit a slibuji že toto je opravdu můj poslední vstup na toto forum jelikož jsem pochopil že pouhé vyjádření názoru je tady opravdu velký malér a koníčkem k překrucovaní podstaty příspěvku.

Výbor klubu 21. bře 2018 20:41 #14

Vážená členská základno jako řadový člen klubu, toto cestou zveřejňuji dne 21.3. 2018 v 21:40 hod.
Prohlášení předsedy pana Josefa NovákaVážení členové klubu,
dovolte mi vás oslovit touto e-mailovou formou. Tiskový referent Jiří Rada se mnou nekomunikuje. Před několika dny jsem ho požádal o vyvěšení mého Prohlášení k členské základně a klasickou formou na webu MSKAO se toho nemohu domoci.
Do dnešního dne nově zvolená Kontrolní komise na porušení podmínek stanovených zákonem a závaznými předpisy nereagovala.
Je mou povinností z mé pozice předsedy a statutárního orgánu klubu takto učinit, a všem členům situaci přiblížit a objasnit.
Děkuji vám, že mému prohlášení věnujete pozornost. Věřím, že se nám opět podaří vytvořit klidné zázemí pro vás, všechny členy našeho Moravskoslezského klubu anglických ohařů , ve kterém nás spojují stejné zájmy.
Josef Novák

Prohlášení předsedy klubu MSKAO, z.s.,
k Výroční členské schůzi konané dne 3.3.2018 ve
Vyškově
Vážení členové klubu,
jako předseda MSKAO, z.s., jsem povinen vydat prohlášení k výše uvedené schůzi,
jelikož některá usnesení nejsou v souladu s ustanoveními občanského zákoníku,
zákona č. 89/2012 Sb. (dále NOZ)a Stanovami MSKAO, z.s.(dále jen MSKAO)
Především se jedná o změnu programu svolané členské schůze.
NOZ tuto věc řešív §253 odst.3. „Záležitost, která nebyla zařazena na pořad
zasedání při jeho ohlášení, lze rozhodnout jen za a se souhlasem všech členů
spolku oprávněných o ní hlasovat.“
Podotýkám, že se jedná o ustanovení zákona, které je donucující, tedy
neopominutelné.
Stanovy ukládají zveřejnit 14 dnů před ohlášenou členskou schůzí program této
schůze na webových stránkách klubu. Takto bylo učiněno a členská základna byla o
programuřádněinformována.
Pan Zdeněk Hejzlar na schůzi prosadil zařazení změny programu o body „Odvolání
předsedy a jednatele klubu“ a „ Volba výboru klubu“. Většina přítomných členů klubu
hlasovala pro zařazení těchto bodů, bohužel toto je v rozporu s legislativou a tento
postup je nezákonný,a proto neplatný.
Zdůvodnění:
Pokud byla svolána členská schůze a následně vyvstane potřeba řešit ještě další
záležitost, která nebyla včas zařazena do programu zaslaného členům, je podle
občanského zákoníku možno o ní hlasovat pouze se souhlasem všech členů spolku.
Toto je pravidlo, které má chránit členy spolku, kteří se rozhodliVČS neúčastnit,či se
nemohli účastnit. Zařadit nový bod až na samotném zasedání je tak prakticky možné
pouze, pokud jsou přítomní a souhlasí s tím všichni členové spolku (nebo pokud ti
nepřítomní jiným způsobem projeví svůj souhlas).Pokud je program změněn až při
vlastním shromáždění, tak byli členové MSKAO,z.s. zkráceni na na svých
právech.Usnesení takto doplněná jsou neplatná, s úspěchem soudně napadnutelná
jak nepřítomnými, tak i nesouhlasícími členy.Členové spolku mohou navrhnout, aby
jeho neplatnost vyslovil odvolací orgán spolku nebo soud (viz.ust. § 258 a násl.
zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů) a rozhodně
by s tímto návrhem uspěli.
Rovněž však může být jakékoliv rozhodnutí či kroky neplatně zvoleného výboru
úspěšně napadnuty třetí osobou, jakoukoliv smluvní stranou jednající s klubem a
poškodit tak jak pověst,takhospodařeníklubu.
Na členské schůzidne 3.3.2018 bylo možnéplatně projednat pouze předem
oznámené body programu schůze, tedy odsouhlasit kooptované členy, nebo jejich
protikandidáty. Na této členské schůzi byl odsouhlasen kooptovaný člen výboru Jiří
Rada ve funkci tiskového referenta. Rovněž nebylo možné platně odvolat dosavadní
členy výboru či předsedu.A stejně tak nemohly proběhnout volby celého nového
výboru MSKAO,z.s.

Dle výše uvedeného ustanovení NOZ a rovněž dlečlánku 5, bodu e) Stanov lze volby
do orgánů klubu realizovat pouze na volební členské schůzi, která musí být řádně
ohlášena členské základně a její program musí být zveřejněn 14 dnů před konáním
volební ČS na webových stránkách klubu. Tímto je zachováno právo člena klubu dle
čl.4, bodu b) Stanov - právo volit a být volen a navrhovat kandidáty do MSKAO,z.s.
Aby bylo možné zjistit přání většiny členské základny MSKAO,svolám
mimořádnou volební členskou schůzi před vypršením funkčního volebního
období na den 9.6. 2018. Vyzývám všechny členy klubu, kteří mají zájem
kandidovat do výboru klubu, aby takto učinili písemně na emailovou adresu
jednatelky klubu do 10.5.2018. Místo, časa program volební schůzebude
upřesněn v pozvánce na webu klubu.
Pro úplnost informace uvádím, že nebudu kandidovat na předsedu ani člena výboru
klubu.
Podotýkám, že tento postup jsem na členské schůzi 3.3.2018 navrhoval, přítomní
členové tento návrh ve většině neakceptovali a byl realizován návrh pana Zdenka
Hejzlara, který není v souladu se zákonem.
V současné době je platné složení výboru:
Předseda: Josef Novák
Jednatel: Marta Ščudlová
Ekonom: Taťána Bednářová Wilczková
Tiskový referent: Jiří Rada
Dále přijměte, prosím, informaci o schválení nových členů Kontrolní komise.
Kontrolní komisi volí dle Stanov členská schůze a její funkční období je čtyřleté.
Kontrolní komise byla touto členskou schůzí doplněna o dvě členky a nyní
právoplatně funguje v řádném funkčním období do VČS 2019 ve složení:
Olga Vránová
Lenka Janečková Horáková
Sára KršíkováPešatová.
Toto prohlášení jsem jako předseda MSKAO, z.s. povinen vydat, jelikož došlo k
nezákonnému postupu při činnosti spolku, který je povinendodržovat předepsanou
legislativu.
Velmi si vážím pozornosti a času, jež jste věnovali tomuto prohlášení, a věřím, že se
nám společně podaří zdárně a v klidu celou záležitost vyřešit v souladu se zákonem
a ke spokojenosti vás všech.

Josef Novák
předseda MSKAO

Výbor klubu 21. bře 2018 20:59 #15

Dobrý večer,
je zajímavé, že toto prohlášení předběhlo zápis z výborové schůze na který všichni čekáme.
Doufám, že se jej také dočkáme
Nedavašková

Výbor klubu 21. bře 2018 21:47 #16

Ano ,
martikářka zápis rozhodně již má dokončený,jak vidíme, zabývá se již jinými věcmi.Na VČS jsme si opravdu vše odhlasovali i doplnění programu a ostatní, vše je rozhodně dokonale zdokumentováno , zdokladováno/volby, počet hlasů/, tak naprosto nechápu, proč náhle tento obrat od předsedy, který navíc nechce již být předseda./dokonce snad i předal agendu/. :lol:
Tímto aktem již opravdu musím konstatovat, tak, jak to tvrdím mnoho let, že někomu jde jen o koryto-nevím čím naplněné, ale většinou jen prací v našem případě-jde o funkci !! a následně zhnusení členů, kteří oddřou práci za tyto korytáře, že Táńo B) a zhnusí celou členskou základnu od smyslu klubu.

nebo si snad někdo myslí, že se v červnu sejdou všichni členové klubu aby udělali někomu radost ??? :woohoo:
a ten někdo do té doby sám zvládne uskutečnit naplánované akce klubu? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

to snad nikdo nemyslí vážně

Výbor klubu 21. bře 2018 22:06 #17

Zda k předání agendy došlo netuším, ale sama jsem byla svědkem jak se pan Novák s paní Illovou domlouval na předání agendy předsedy klubu. Stejně tak se paní Bártová domlouvala s paní Mullerovou.
Vzhledem k tomu, že stále není zápis a místo nej jsme dostali e-mail od předsedy klubu, kde se uvádí, že pan Novák je stále předseda, předpokládám, že agenda předána není. Stejně tak nepředal matrikář - stále má přístup na klubový e-mail.
Se to nějak rozleželo v hlavách :-(

Výbor klubu 21. bře 2018 22:15 #18

ano ano, vše se dozvíme,ale co to zabere opět zbytečného času, dohadování a znechucení???????
vždyť to je vše případ pro psychiatra, co se v klubu děje již dlouho, ale špičkového,ne ledajakého. :sick: :cheer: :cheer: :cheer:
kéž by v klubu byly aspon nějaké miliony, evropské dotace, nebo tak nějak....pochopím, toto mi opravdu hlava nebere :cheer: :woohoo:

Výbor klubu 22. bře 2018 08:34 #19

 • Martin
 • Avatar uživatele Martin
 • Offline
 • Příspěvky: 2
 • Karma: 1
Čl. 5 Orgány MSKAO
Orgány MSKAO jsou členská schůze, výbor klubu, 2 odborné komise, a to chovatelská
komise a výcviková komise a dále komise s krátkodobou činností.
5.1 Členská schůze
Členská schůze je nejvyšším orgánem klubu.
a) Členská schůze je usnášeníschopná, pokud je přítomna nadpoloviční většina členů klubu. Po uplynutí čekací doby 1 hodiny se může členská schůze platně usnášet i při menším počtu účastníků hlasováním s nadpoloviční většinou hlasů, s výjimkou rozhodnutí o zániku klubu.
b) Členská schůze musí být svolána nejméně 1x ročně a svolává ji výbor klubu prostřednictvím klubového zpravodaje a webu.
c) Členská schůze musí být svolána, žádá-li o to alespoň 1/3 všech členů klubu nebo kontrolní komise.
d) Výroční členská schůze je první řádná členská schůze v kalendářním roce, svolaná v měsíci březnu.
e) Volební členská schůze je výroční členská schůze, na které probíhají volby do orgánů klubu.
Stránka 2 z 5
f) O průběhu členské schůze se pořizuje zápis, který mimo jiné obsahuje schválený pořad jednání, stručný popis a usnesení přijatá členskou schůzí.
5.1.2 Hlavní úkoly členské schůze:
a) projednání zprávy o činnosti výboru klubu a kontrolní komise,
b) projednání hospodaření klubu,
c) stanovení dalších cílů klubu,
d) volba a odvolání výboru a kontrolní komise,
e) schvalování stanov a jejich změn, jakož i procedurálních interních směrnic a řádů, f) rozhodování o odvolání usnesení výboru klubu a kontrolní komise,
g) potvrzení výše členských příspěvků, vstupního vkladu a poplatků.
5.1.3 Náklady na účast na členské schůze si hradí každý člen ze svých prostředků.

Výbor klubu 28. bře 2018 18:06 #20

Dobrý večer, příští úterý uplyne měsíc od členské schůze a můj dotaz zní - už je na světě?
 • Strana:
 • 1
 • 2
Vygenerováno za 0.319 sekund