Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 16. lis 2017 17:01 #1

Dobrý den, příspěvek jsem dávala i na facebook, sem vkládám pro ty, kdo nemají možnosti si to přečíst.
Klubova výstava Slavkov u Brna: "Titul klubovy vitez se bude zadávat pouze psovi a feně v majetku člena klubu MSKAO".
Tak situace v MSKAO spěje do stejných nížin jako ve slovenském SKPS před pár lety.
První cesta Slováků, Rakušanů, Maďarů a všech, co rádi váží dlouhou cestu na naši krásnou výstavu do Savkova, bude ke stolečku "zaplať si členství jinak nemůžeš získat klubového vítěze"? Už se těším, až se rozhodčí bude ptát zapisovatelky nebo možná jiné funkcionářky, kterému psu může udělit titul KV, kdo je členem, kdo si zaplatil. A když ona osoba zrovna přehlédne, kdo co a jak, tak už je mi dopředu líto majitelů zahraničních psů. Přesně proto jsme vlastně přestali jezdit na slovenskou KV - zaplatili jsme členský příspěvek, Sagar se paní rozhodčí líbil nejvíc, ale dostala informaci, že nejsme členy klubu a byla donucena dát titul jinému psu.
Anebo už MSKAO chce, aby byla klubová výstava jen pro členy klubu? Velkou část přihlášených psů, tvoří Poláci. A ti jezdí pro tituly.
Jen pro informaci - na Slovensku už tuto zcestnou podmínku pro získání KV zrušili, na výstavu nikdo nechtěl jezdit. Budeme jediní v Evropě. O takové prvenství ale snad nestojíme. Chceme snad, aby KV ve Slavkově byla stále tou prestižní akcí, kterou se během posledních let stala, ne?
PS: Obvykle se k mnoha věcem veřejně nevyjadřuji, ale dělat krok zpět ve vývoji klubu se mi nelíbí opravdu moc. Navíc ráda jezdím na výstavy, kde je konkurence a takových už tady moc není.
Poslední úprava: 16. lis 2017 17:03 od Marie Braunerová.

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 16. lis 2017 21:42 #2

Vážená paní Braunerová,
tuto odpověď berte prosím jen jako můj názor a vysvětlení, proč jsem také pro, aby se titul klubový vítěz zadával pouze členům klubu:
1/ motivace členů klubu k tomu, aby se účastnili výstavy, byť vědí, že na výstavě je obrovská konkurence ( a jak správně píšete, děkujeme mnohokrát za ni ). Občas to ale může odradit od účasti a tohle bych brala jako podporu pro ně.
2/ je spousta ostatních titulů, které mohou nečlenové klubu získat (CAC, BOS, BOB, BOJ, ….)
3/ je také možnost se do klubu přihlásit, kdy když si spočítáte slevu, kterou zahraniční člen dostane na přihlášce na výstavu(člen ze zahraničí za prvního psa platí 35,- EUR, nečlen 45,- EUR), tak jste téměř na ročním klubovém příspěvku. U druhého a dalšího psa je to dalších 5,- EUR.
4/pro účast na prestižní výstavu v Anglii Cruft jsou také jiné podmínky pro místní a zahraniční vystavovatele a nemyslím si, že by to odrazovalo někoho od účasti. Jde pouze o podporu pro místní vystavovatele, nic víc, nic míň.
5/pokud by nastala Vámi zmiňovaná situace, kdy klubového vítěze dostane pes s oceněním např. VD (což při současné kvalitě našich jedinců moc nepředpokládám, ale stát se může) , pak je třeba zapracovat na tom, aby byli v klubu kvalitnější jedinci.
6/Správný chovatel si jede hlavně pro posudek od kvalifikovaného rozhodčího a ne primárně pro klubového vítěze.
S pozdravem
Bártová Zuzana

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 20. lis 2017 18:09 #3

Dobrý den,

když tedy mají býti správní chovatelé motivováni posudkem od kvalitního rozhodčí (a také máte pravdu, je! My pro tituly nejezdíme, výstavy pokud možno vybíráme dle rozhodčích), nemělo by být i pro nezkušené chovatele/vystavovatele motivující to samé? Chápu, že dnes jsme všichni zvyklí, že pes, který by dříve odešel z kruhu max. s velmi dobrou (např. ocas nesen nad úroveň hřbetní linie, neparalelní hlava, pes kulhavý...), je u nás i v zahraničí šampion a titul je pro mnoho lidí tou jedinou motivací... Nemyslím si ale, že by v tomto špatném přístupu měl klub začínající chovatele/vystavovatele podporovat. Naopak by měl vychovávat zodpovědné chovatele, kterým nezáleží na titulu, ale na samotné kvalitě psa tím, že zve dobré rozhodčí, kteří jim psy dobře a objektivně posoudí.. I noví vystavovatelé by měli vědět, že titul se nerovná záruce dobrého jedince. Bohužel.
Toť k rozporu v motivaci členů klubu obecně a správných chovatelů.

No a jinak by i mě hanba fackovala (viz. Jaroslav Šeda na facebooku), kdybych si přebírala titul KV pro svého psa např. na 3. místě ze třídy či jako 4. volba o nejlepšího psa. Těm před námi bych se musela omluvit za šaškárnu, kterou klub připravil a dehonestoval tak toto ocenění. I když pak je, jak píšete, mnoho dalších titulů, které mohou ostatní psi získat. Takovým titulem KV bych se styděla "pochlubit".

Finanční stránku raději komentovat nebudu.

Thumbs down pro tento návrh.

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 20. lis 2017 18:22 #4

Paní Bártová,
k diskuzi připojuji mé poznatky:1/ motivace pro členy toto není, ověřeno praxí, motivace je pouze a pouze kvalitní rozhodčí.
2/ výstav je obrovské množství, díky organizační struktuře dnešní kynologie bych řekl-přímo šílené množství, zřejmě díky rozhodčím, kteří si, díky tomu rozšířili své znalosti plemen napříč všemi skupinami a mohli tak obsáhnou posuzování na velice hojnějších dvou,tří a dokonce i čtyřdenních mezinárodních výstavách....totální kolaps systému, který poškodil všechna plemena.3/jen abych možná získal titul, který je dehonestován,zaplatil členský příspěvek...máme za sebou...trapné, pro klub rozhodně ne, ale připadá mi to, jako v církvi odpustky.4/ kvalifikovat na Cruft se musí i Angličané a Irové, je to výběrová výstava s pravidly pro všechny stejnými.5/ píši za irčany....klub nemá vliv na zlepšení úrovně chovu, to vy, jako gordonářka, kde se za poslední roky kvalita strmě zlepšila,víte nejlíp.U irčanů tomu tak není a klub máme stejný.
Prosba: byla jste, dle zápisu na schůzi. Dodnes nám není ochotný z výboru nikdo sdělit, zda pravidlo pro klubového vítěze bude schvalovat výbor, nebo členská schůze.

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 20. lis 2017 18:34 #5

Omlouvám se, ještě jsem zapomněla dodat, že bych asi nesrovnávala Crufts s naší klubovou výstavou.

A také že klub nezaručuje, jestli budeme mít kvalitnější jedince. Ač je to tak často prezentováno, jedinou zodpovědnost za svůj chov nese chovatel. A tím se dostáváme do kruhu - chovatel (zpočátku majitel), který si jede pro posudek ke kvalitnímu rozhodčí a má kvalitní zpětnou vazbu na svého psa, čímž bohužel není vždy titul.

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 06. pro 2017 17:15 #6

Dobrý den všem, zejména našemu výboru,

schůze výboru 10. prosince se blíží, a tak bych chtěla jen připomenout onu diskuzi ohledně zadávání titulu Klubový vítěz. Jelikož jsem se pouze dozvěděla, že se prezentuji poněkud nevhodně, ale žádný názor z "druhé strany", čili zastánců KV pouze pro členy klubu, prakticky kromě paní Bártové a Bednářové-Wilczkové veřejně nepadl, chtěla bych poprosit výbor alespoň o včasné zveřejnění jednoznačného zápisu. Nejen proto, že mě udivuje, že diskuze v dnešní době asi není chtěna a že výbor si vše probere pouze mezi sebou a ne se členy, ale také a hlavně kvůli tomu, že bychom v případě schválení návrhu měli co nejdříve dát vědět zahraničním vystavovatelům, aby se včas přihlásili do klubu. Jak jistě víme, nové členy totiž schvaluje členská schůze a mohli bychom se dostat do problémů, dohadů a nechuti, které by nás jako klub mohly poškodit.

Výboru předem děkuji a omlouvám se, pokud jsem opět napsala něco nevhodného B)

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 20. pro 2017 20:56 #7

Tak třeba do konce letošního roku budeme chytřejší...pořád nic.:)):))

Získání titulu KV na KV ve Slavkově u Brna 29. pro 2017 20:11 #8

Konečně víme, na čem jsme a jsme rádi, že výbor uznal naše připomínky a budou členové připuštěni se vyslovit na schůzi ke "změnám propozic klubové výstavy", naštěstí, když tak až na rok 2019.
UF
Vygenerováno za 0.355 sekund