NVP Mladá Boleslav, Setter Derby

Napsal Zdeněk Hejzlar. Zařazeno do Výstavy

MB Cipisek14. července 2018 proběhla Národní výstava psů v Mladé Boleslavi. Psi v majetku členů MSKAO sklízeli úspěchy již v základním kruhu, kde posuzovala česká rozhodčí paní Hana Kunfalvi. A stejně tak i v závěrečných soutěžích, které posuzovali rozhodčí ze Švédska a z Velké Británie. Titul BOD ( nejlepší jedinec výstavního dne ) si odnesl gordonsetr CEDRIC Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ pana Jakuba Doležala a z chovu Karolíny Vybíralové. ,, Cipísek " se do závěrečného kruhu vrátil i v neděli a získal titul nejvyšší, BIS ( nejlepší jedinec celé výstavy). Velká gratulace a dík za vzornou reprezentaci Cipískovi, Kubovi a Karolíně !


Setter Derby15. července 2018 se v rakouském Burg Liechtensteinu uskutečnilo tradiční Setter Derby - Österreich,pořádané Rakouským setter klubem. Tato známá výstava je obdobou naší klubové výstavy ve Slavkově, a to jak výběrem renomovaných zahraničních rozhodčích, tak i počtem přihlášených psů. Početná skupina psů českých majitelů a z českého chovu se rozhodně v silné mezinárodní konkurenci neztratila. Více informací a fotografií připravíme do Ročenky 2018. Zajímavou informací je, že titul klubový vítěz (Clubsieger ) je na této výstavě udělován výhradně členům pořádajícího klubu. Psům nečlenů, kteří by u nás na titul Klubového vítěze měli nárok, je udělován titul Nejlepší pes nebo Nejlepší fena daného plemene, což jim však samozřejmě nijak nebrání zasáhnout do závěrečných soutěží. Což dokládá skutečnost, že titul BIS Setter Derby - Österreich 2018 ( nejlepší jedinec celé výstavy ) si z Rakouska, stejně jako letos ze Slavkova, odvezl irský setr Cordarragh Picasso polské majitelky.


Zprávy o úspešné prezentaci psů MSKAO přicházejí průběžně z dalších výstav. S díky a uznáním se těšíme na další. Termín letošní nejvýznamější přehlídky psí krásy se blíží. Světovou výstavu psů letos hostí holandský Amsterdam. Ve čtvrtek 9. srpna 2018 se uskuteční doprovodná Benelux Winner Show, v pátek 10. srpna 2018 vlastní Světová výstava ( World Dog Show) a v sobotu 11. srpna 2018 doprovodná CAC Specialty Show. Víme, že i na této akci bude mít MSKAO své reprezentaty, kterým přejeme šťastnou cestu, pevné nervy, hodně úspěchů a především spoustu skvělých zážitků ze špičkové kynologické akce, o které samozřejmě budeme následně informovat.