VZPOMÍNKA

Napsal Ing. Aleš Pernica. Zařazeno do Ostatní

 Do světa irských setrů jsem vstoupil v roce 1984 a následující rok jsem měl zaregistrovanou chovnou stanici z Hradiska Rájce. Poradkyni pro irské setry byla paní Irena Rafalská. Velmi rád vzpomínám na setkání u pana Karola Meška v Ivanke pri Dunaji - chovná stanice Meškov dvor. Cestoval jsem na krytí se svou fenkou Reny. S majitelkou psa, kterého doporučila paní Irena, jsme se měli setkat u Karola. K mému překvapení zde byla i paní Irena. Bylo krásné odpoledne, podávala se káva a řeč byla o irčanech. Bylo to jako napít se ze studánky.
Když si přijdou noví majitele pro šťěňátka, dodnes asi doslova cituji paní Irenuv povahových vlastnostech irských setrů.
Připojuji fotografii z národní výstavy v Českých Budějovících v roce 1995. Posuzovala Irena. Moje fenka Ticiana skončila druhá. Paní Irena mě nejdříve oslovila německy, vypadl jsem jí asi z paměti. Když vycítila nespokojenost korony za druhé místo, jen prohodila: " Tato má teprve všechno před sebou ,,. Měla pravdu, Ticiana se stala národním šampionem. 
Paní Irena Rafalská věnovala jednu celou ročenku klubu anglických ohařů irským setrům.

Čest její památce

B 95