ZV,PZ 2018

Napsal Viktor Mára. Zařazeno do Klub

Tento víkend proběhly klubové zkoušky vloh a podzimní zkoušky se zadáváním titulu CACT. První pozitivní na této věci je , že se je klubu podařilo uspořádat. Po zrušeném jarním trailu jsem měl velké obavy, zda to v tomto případě nedopadne podobně.

Ale všem zainteresovaným se podařilo zorganizovat skvělou akci s poměrně velkou účastí. Všechny disciplíny v obou dnech probíhaly v okolí Svobodných Heřmanic, takže odpadly dlouhé přejezdy. Terény byly v této roční době už poměrně náročné - vysoká tráva, některé disciplíny podzimních zkoušek ( dohledávky ) se odehrály v pšeničnném poli, ale přálo počasí s teplotami do 20 stupňů a příjemným větrem.

Celkovou úroveň zkoušek podpořil i sbor rozhodčích, kteří posuzovali opravdu CACT zkoušky. Pokud chtěl někdo 4, tak disciplína musela být provedena opravdu perfektně, neodpoštěli se ani drobné chyby. Myslím ale, že všichni soutěžící se s tímto trendem sžili hned po první disciplíně ( kachna ), kde proběhla první selekce startovního pole.

Zkoušek vloh se zúčastnilo celkem 16 psů, 2x GS, 2x NKO, 4x POI, 6x AS, 1x IS, z toho 2 neuspěli. 12 psů se umístilo v I. ceně, 2 ve II. ceně. Celkem bylo uděleno 5 CACT titulů.

Podzimních zkoušek se zúčastnilo 15 psů, 4x NKO, 2x VOK, 1x MOK, 2x IO ( z Polska ), 2x POI, 2x IS, a 2x GS. Zkoušky dokončilo 11 psů, 10 psů v I.ceně, jeden v ceně II., 4 psi neuspěli. Byl udělen 1 CACT titul.

Poháry, krásné diplomy a pro všechny i neúspěšné originální hrnečky celý víkend zakončily. Ještě jednou bych rád vyzdvihl skvělou organizaci a báječnou atmosféru, která během celého víkendu panovala. Bylo by moc hezké, kdyby se klubové zkoušky MSKAO staly prestižní záležitostí nejen pro majitele setrů. Tento víkend k tomu určitě přispěl.

Viktor Mára