ČLÁNKY

Zobrazeny všechny články a videa ze všech kategorií.


Výcvikový kurz 2015 - dokument z průběhu akce [video]

Napsal Ing. Antonín Halla. Zařazeno do Klub

kurz2015-video-iconNa konci srpna proběhl VÝCVIKOVÝ KURZ, letos již ve třetím "vydání". Kromě samozřejmého výcviku v poli absolvovali kurzisté jako zpestření také výcvik u vody či přinášení, přednášky o genetice, výstavách, výcviku či chovu, navštívili bažantnici, ochutnali slavnostní tabuli, vyzkoušeli si výstavu i zkoušky nanečisto a zejména se dobře bavili...

Děkujeme všem účastníkům a doufáme, že se budeme i nadále potkávat na našich klubových akcích, ať už na zkouškách, výstavách či na dalších ročnících našich setkání!

Díky VIDEODOKUMENTU máte možnost nasát atmosféru této velmi povedené akce!

Video k dispozici v kvalitě Full HD - 1080p!
Autorem videa je Roman Pražák. Děkujeme za skvelé zachycení atmosféry této jedinečné klubové akce!

Kam kráčíš česká kynologie?

Napsal Vladimíra Tichá. Zařazeno do Chov

aneb podmínky pro zařazení do chovu, pýcha i starost chovu loveckých psů

Autor článku: Vladimíra Tichá
Článek publikován v časopise Myslivost

Chovatelské kluby plánují členské či spádové schůze a vedení klubů přemýšlí nad tím, co svým členům bude říkat, jaké změny je případně třeba udělat a také s jakými názory chovatelé, majitelé a držitelé psů na členské schůze přijdou. Nejčastějším zdrojem sporů jsou podmínky pro zařazení do chovu a požadavky v nich zakotvené. Je to pochopitelné, protože to, jak jsou podmínky pro zařazení do chovu postaveny, může výrazně ovlivnit úroveň odchovů. Přičemž je možné říci, že chybou jsou podmínky příliš měkké i podmínky příliš tvrdé. Stále platí, že stanovit podmínky pro zařazení do chovu je v pravomoci chovatelského klubu a že základem je standard daného plemene. Trochu smutné je, že řada lidí nehodnotí chovné podmínky podle jejich dopadu na plemeno, ale podle toho, jakou práci jim dá je se psem splnit.

Klubová výstava 2015 - DOKUMENT Z PRŮBĚHU VÝSTAVY [VIDEO]

Napsal Ing. Antonín Halla. Zařazeno do Výstavy

KV-video-iconV letošním roce se výstavní výbor rozhodl vyrobit dokument; krátký film, který zachycuje průběh, atmosféru i vítěze klubové výstavy. Připomeňte si tak znovu květnovou sobotu, která celá patřila kráse a eleganci setrů a pointrů!

Video k dispozici v kvalitě Full HD - 1080p!

Autorem videa je Roman Pražák. Děkujeme za skvelé zachycení atmosféry této jedinečné klubové akce!

Sokoli a angličtí ohaři [VIDEO]

Napsal Prof. MUDr. Jiří Veselý, CSc.. Zařazeno do Výcvik

Lovy vŽidlochovicíh jsou vrcholem lovecké sezóny jednak zdůvodu utvrzených loveckých zkušeností a zlepšujících se letových schopností sokolovitých dravců a jednak ze zlepšující se spolupráce anglických ohařů, pomocníků lovu. Lov sokolem zkrouživého setkání se prakticky bez dobře hledajícího a pevně vystavujícího psa neobejde. Pernatá zvěř musí být vyhledána a zvednuta vnejvhodnější okamžik, kdy sokol je v dostatečné výšce...

Úpadek kynologie aneb proč spí setři v posteli

Napsal Mgr. Renáta Rokůsková. Zařazeno do Klub

postel-1Asi nepovím nic objevného, když připomenu, že doba se neustále mění, že vždy bude existovat jakýsi souboj mezi starší a novou generací; mezi světem mužů a žen, mezi zastánci pracovních a exteriérových kvalit a mezi myslivci a nemyslivci. Ale možná řeknu něco „objevného", když připomenu, že není úplně na místě spojovat pojmy chovatelství a myslivost, a to ani ve světle toho, že dle stanov se klub zabývá: „řízeným chovem anglických ohařů" a tento chov „se snaží zaměřovat na jejich loveckou upotřebitelnost v kontextu s tradicí myslivosti".

Bylinky pro psy

Napsal Marta Ščudlová. Zařazeno do Zdraví

Na léčivé účinky rostlin se lidstvo spoléhá už mnoho staletí. Různé rostlinné druhy ve světě obsahují aktivní látky, které účinně pomáhají bojovat s nemocemi. Mohou rostliny také pomáhat psům? Proč ne. Některá komerčně vyráběná krmiva léčivých a jinak příznivých účinků bylin a rostlin využívají i při výrobě krmiv pro zvířata. Pokud byste chtěli svému psímu miláčkovi dopřát nejen komerční krmivo, ale také vařenou, případně syrovou stravu, můžete ji doplnit bylinkami...

Vnitřní parazité a odčervování

Napsal Marta Ščudlová. Zařazeno do Zdraví

V některých případech se málo dbá na skutečnost, že první hodiny, dny a měsíce života mají značný vliv na budoucnost, přestože je to skutečnost obecně známá. Dodržováním některých základních kroků v prvním období života napomůžeme využití daného genetického potenciálu štěněte.

Juvenilní celulitida

Napsal MVDr. Darja Musilová. Zařazeno do Zdraví

Juvenilní celulitida je poměrně sporadické onemocnění štěňat neznámého původu, nejčastěji se ale zmiňuje jeho imunitně zprostředkovaný původ. Svou roli sehrává pravděpodobně i genetika s ohledem na vyšší výskyt u plemen labradorský a zlatý retrívr, jezevčík, lhasa apso a gordonsetr.