podzimní zkoušky 

Dne 17.9.2016 se ve Velkých Pavlovicích konaly Podzimní zkoušky. Pořádal je Klub krátkosrstý ohař se sídlem v Brně ve spolupráci s OMS Břeclav. Tyto zkoušky byly nahlášené také jako klubové MSKAO.

Po úmorných zářijových vedrech nadešel den D. Počasí se umoudřilo a bylo příjemných 20 stupňů, zataženo a vál mírný vítr. Ideální podmínky pro zkoušky ohařů….

Přihlásilo se 12 psů – 4x KO, 2x ČF, a po jednom zástupci MOD, MOK, VOK, a tři angličtí ohaři – GS, AS a POI. Všech dvanáct psů zkoušky dokončilo s výbornými výsledky – 11x I.c a 1x II.c. Vítězkou se stala fenka německého krátkosrstého ohaře Brita z Višňové vedená Františkem Konečným – I.c 296b CACT, druhý byl MOD Cedric z Hanačova s MVDr. Alenkou Kosovou – I.c 292b CACT a na třetím místě NOK Dedy Hastrmánek s Ing. Pavlem Konečným – I.c 292b res.CACT. 

Nejlepší z AO byla na celkovém pátém místě fenka Gordonsetra CAFFÉ RACER MANON LESCAUT vedená svou majitelkou a chovatelkou Zuzanou Nedavaškovou – obstály v I. ceně s 284 body a získaly titul CACT. Dalšími zúčastněnými byli AS  JANIS JOPLIN MORRISON s Růženou Lepařovou – I.c a 269 bodů a POI LORD Z DOLNIC s Prof. MUDr. Jiřím Veselým – II.c s 287body.

Celé zkoušky probíhaly v příjemné přátelské atmosféře, honitba byla dobře zazvěřena pernatou zvěří. Pořadatelé byli připraveni i na to, že ne na každého se usměje zkouškové štěstí a narazí na divokou zvěř, a z toho důvodu byla zvěř komorovaná připravená na vypuštění k prozkoušení vystavování.

Fotky z této akce jsou na www.gordoni.rajce.net
Přímý odkaz do fotogalerie akce: ZDE

  

RYCHLÝ PŘEHLED ZÚČASTNĚNÝCH ANGLICKÝCH OHAŘŮ:

Pořadí Jméno psa Plemeno Majitel Poč. bodů Cena Pozn.
  Caffé Racer Manon Lescaut GS Zuzana Nedavašková 284 I.  CACT
  Janis Joplin Morrison AS Růžena Lepařová 269 I.  
  Lord z Dolnic POI Prof.Mudr. Jiří Veselý, CSc. 287 II.  

  

m PZ2016 01

m PZ2016 01